Pavasara SUP piedzīvojums Melnkalnē

Ja vēlies Eiropā apskatīt iespaidīgas ainavas, tad Melnkalne ir īstā izvēle dabas mīļotājiem. Tur ir absolūti dzidra smaragdzaļa jūra, ezeri, kanjoni, kalni, klintis. Viss, kas nepieciešams episkam SUP piedzīvojumam. To sakām nevis tā pat vien, bet no mūsu pieredzes!

Skatoties zem SUP dēļa baudi neticami košo un caurspīdīgo ūdeni, bet paveroties uz augšu – kalnus un klintis. Melnkalnē aprīlī un maijā dienas vairumā ir saulainas un Adrijas jūras piekrastē gaisa temperatūra stabili pārsniedz 20 grādus, bet ūdens temperatūra pat atklātā jūrā ir no 18 līdz 20 grādiem. Dabā pavasaris ir pilnā plaukumā un jūtama jau vasara. Šajā laikā temperatūra ir ideāli piemērota āra aktivitātēm, jo gaiss ir silts un saule silda, bet nav arī pārmērīgi karsts, tā pat piekrasti vēl nav pārņēmuši tūristu pūļi. 

Mēs Melnkalnē 2019. gadā. Foto: Uldis Laganovskis

Mūsu plāns ir apmeklēt dažādas Melnkalnes vietas un aplūkot valsti no SUP dēļa, interesantākajās vietās arī piestājot krastā. Lai piedzīvojumu padarītu dažādāku, dosimies arī MTB velo braucienā, izbaudīsim vietējo kultūru, varēsim nogaršot Melnkalnes ēdienus, un rītu sākt ar sportiskām aktivitātēm, kā arī dosimies pastaigās gar jūru vai kalnos.

Pievienoties mums vari laikā no 25.04.2020. līdz 02.05.2020 vai no 02.05.2020. līdz 09.05.2020.

Melnkalnē pavadīsim sešas pilnas aktīvas dienas! Katru dienu būs iespēja sākt ar vieglu sporta nodarbību, kurai sekos gardas brokastis. Ap pulkstens 10:00 dosimies uz kādu no SUP maršrutiem. Maršrutus izvēlēsimies tā, lai tos pielāgotu gaidāmajiem laika apstākļiem, viļņiem un vēja virzienam. Mums rūp, lai skaistos maršrutus varam izbaudīt pilnībā!

Pusdienas mums būs līdzi un paēdīsim piestājot uz kādas salas, klints pakājē vai skaistā fjorda klinšu ieskautā zvejnieku ciematiņā. Tā kā Melnkalnē būsim vairākas dienas, tad kādā no dienām SUP airēšanu aizstāsim ar interesantu MTB braucienu gar fjorda piekrasti un ieskatoties arī dziļāk iekšzemē.

Savukārt katru vakaru mēs piedāvāsim citu atpūtas iespēju – kopā apmeklēsim tuvējās pilsētas, kā piemēram Kotoru, Tivatu, Budvu, kopīgi gatavosim mājas pagalmā gardas vakariņas vai dosimies saulrieta piknikā.

Te vari iepazīties ar plānotajiem SUP maršrutiem:

 • SUP brauciens Solila un Sveti Marko salas. Solilas dabas parks ir nozīmīga putnu ligzdošanas vieta, kas atrodas Kotoras līča stūrī. Šajā tūrē supošanas maršruts stiepjas gar seklo, putnu iecienīto ūdeņu ārmalu, tad uz vai apkārt Sveti Marko salai un gar Puķu salu (Island of Flowers) .Brauciens sākas Modivas pludmalē.
 • Saulrieta SUP brauciens no Movida pludmales. Šajā vieglajā braucienā no Movidas pludmales varēs vērot sauli pazūdam aiz kalniem, baudot mierīgos ūdeņus pie Solilas dabas parka.
 • SUP brauciens Rijeka Crnojevica/Skadar Lake. Šis maršruts ved pa patiesi eksotisko Rijeka Crnojevica upi, kas ieplūst Skadara ezerā. Te būs jāairē pa skaistāko upes posmu no iztekas tāda paša nosaukuma senā ciemā. Upes mierīgie ūdeņi sniedz iespēju ekskursijā doties ikvienam ar elementārām supošanas prasmēm. Braucot mērenā tempā, ekskursijas airēšanas daļa būs aptuveni trīs stundas ilga. Šī gleznainā tūre, slīdot caur ūdensrožu klātiem ūdeņiem un vērojot bagātīgo floru un faunu, aizvedīs jūs atpakaļ uz pirmatnējiem laikiem.
 • SUP brauciens Blue Cave. Šajā braucienā gar Lusticas pussalas Adrijas jūras piekrasti apmeklēsim vairākas supojamas alas, no kurām lielākā ir zināma kā Zilā ala. Supošana aizņems aptuveni 2,5 stundas, mērojot piecus kilometrus, snorkelējot un peldoties. Te būs arīdaudz iespēju lēkt ūdenī no klintīm un kāpt klinšu sienās.
 • SUP brauciens Lady of the Rocks/Perast. Gospa od Skrpjela jeb Akmens dāma (Lady of the Rocks) ir Melnkalnes slavenākā baznīca un apmeklētākais atsevišķais tūrisma objekts. Tā atrodas uz vienas no divām mazām saliņām Kotoras līcī pie Perastas. Saliņas ir mākslīgi veidotas no akmeņiem un ar akmeņiem piekrautiem vecu kuģu vrakiem. Pēc saliņas un baznīcas apmeklējuma maršruts ved austrumu virzienā uz jūrnieku ciematu Perastu, kura iedzīvotāji savulaik izveidojuši mākslīgās saliņas, pēc katra veiksmīga jūras brauciena tur atstājot akmeni. Ekskursijas supošanas daļa ir 2,5 stundas ilga, mērojot 7,5 kilometrus. Tipiskie apstākļi jūrā nav draudzīgi tiem, kas uz SUP kāpj pirmo reizi, taču jau ar vismaz piecu stundu supošanas pieredzi problēmām maršrutā nevajadzētu rasties. Ņemiet vērā, ka, apmeklējot salu un baznīcu, reliģiskās tradīcijas pieprasa, lai apmeklētāji būtu apģērbti. Tas nozīmē, ka minimālās prasības ir kurpes vai sandales, šorti un t-krekls. Nepiemēroti apģērbtie netiek ielaisti iekšā. Tāpēc, ja vēlaties apskatīt salu un baznīcu, ņemiet līdzi piemērotu apģērbu. Par baznīcas apskati tiek iekasēta neliela ieejas maksa.
 • SUP brauciens Bigova un Lustica līcis. Trašte līcis ir izslavēts ar saviem tīrajiem smaragda krāsas ūdeņiem un dabas skaistumu. Līcis ir aizsargāts no trim pusēm, tāpēc te ir lieliska vieta jaunajiem supotājiem apgūt airēšanu atklātā jūrā. Ekskursijas supošanas posms būs trīs stundas garš, mērojot astoņus kilometrus. Parasti apstākļi jūrā te ir piemēroti arī iesācējiem.
 • SUP brauciens Jaz Beach, Sv. Nikolay un Budva. No Jaz pludmales vispirms dosimies aplūkot iespaidīgus ģeoloģiskus veidojumus, tad turpināsim ceļu uz Sveti Nikola salu, bet braucienu noslēgsim senajā Budvas pilsētā. Ekskursijas airēšanas daļa aizņems trīs stundas, mērojot deviņus kilometrus. Parasti apstākļi jūrā ir piemēroti tiem, kas uz SUP dēļa kāpj pirmo reizi.

No šiem maršrutiem izvēlēsimies skaistākos, ko vējš un laika apstākļi mums ļaus. Tā, lai reizē arī noķertu daudz saules starus un vējš mums pūstu mugurā.

Ja kādu dienu nevēlēsies doties grupas braucienā, Tev būs pieejams SUP inventārs arī individuālai lietošanai. Tāpat vajadzības gadījumā mēs Tev ieteiksim interesantākās kalnu takas pārgājienam, labākos MTB velomaršrutus, skaistākās pilsētas un ciemus, ko apskatīt, un citas aizraujošas aktivitātes.

Un, protams, rūpēsimies par skaistām bildēm katrā ezerā, velobraucienā vai pārgājienā!

Cenā iekļauts:

 • Apmešanās ērtā viesu namā ar baseinu;
 • Brokastis un pusdienas Melnkalnē (pusdienas sagatavotas līdzi ņemšanai SUP braucienos un citās aktivitātes);
 • Transports uz un no grupas SUP aktivitātēm, MTB un Hiking piedzīvojumiem;
 • MTB brauciena inventārs;
 • Red Paddle Co lieliskais SUP dēlis, airis, ūdens drošs mantu maiss, drošības veste;
 • SUP apmācība, SUP instruktors visu brauciena laiku;
 • SUP braucieni Melnkalnes ezeros, upēs un jūrā gida/instruktora pavadībā;
 • SUP inventāra nogādāšana un savākšana pirms un pēc SUP braucieniem;
 • Iepriekš vienojoties transfērs no/uz tuvējām lidostām – ērtākie lidojumi šobrīd uz Dubrovnik (DBV) lidostu;
 • Atsaucīgi organizatori, kas ieteiks tuvākās izklaides un atpūtas vietas, veikalus, kalnu takas u.c.;
 • SUP BBQ vakars mūsu mājvietā. 

Nokļūšana:

 • Ja plāno uz pasākuma vietu doties ar savu auto un auto ir brīvas vietas, varam palīdzēt Tev atrast līdzbraucējus. Kopā būs lētāk un videi draudzīgāk;
 • Tuvākā lidosta ir Dubrovnik (DBV) – no tās mēs Tevi līdz viesnīcai atvedīsim un aizvedīsim arī atpakaļ.
 • Grupai, kura sākas 25.04. ir iespēja uz pasākuma vietu doties kopā ar organizatoriem, bet otrai grupai ir iespēja atgriezties kopā ar organizatoriem Latvijā. Līdz ar to lidojums jāpērk vienā virzienā.

Pašam jāparūpējas par:

 • vakariņām un uzkodām;
 • apdrošināšanu;
 • izdevumiem ārpus organziatoru nodrošinātajām aktivitātēm.

Biedrības “RedPaddleCo SUP arēšanas klubs” Montenegro piedzīvojuma cena piesakoties līdz 31. janvārim 890 euro, no 1. februāra 950 euro.

Pieteikšanās aizpildot anketu: https://forms.gle/3YYcBatFMsZyBn69A

Droši raksti mums vai zvani un jautā, ja kas neskaidrs:

Ansis – ansis@supfit.lv +371 29618236

Jurģis – jurgis@redpaddleco.lv +371 2 9586294

Pasākumu organizē Red Paddle Co SUP airēšanas klubs.

Viesu nama foto: