Rudens SUP piedzīvojums Melnkalnē

Ja vēlies Eiropā apskatīt iespaidīgas ainavas, tad Melnkalne ir īstā izvēle dabas mīļotājiem. Tur ir absolūti dzidra smaragdzaļa jūra, ezeri, kanjoni, kalni, klintis. Viss, kas nepieciešams episkam SUP piedzīvojumam. To sakām nevis tā pat vien, bet no mūsu pieredzes!

Skatoties zem SUP dēļa baudi neticami košo un caurspīdīgo ūdeni, bet paveroties uz augšu – kalnus un klintis. Melnkalnē spetembera beigās un oktobrī dienas vairumā ir saulainas un Adrijas jūras piekrastē gaisa un ūdens temperatūra stabili pārsniedz 20 grādus. Dabā arvien jūtama vasara. Šajā laikā temperatūra ir ideāli piemērota āra aktivitātēm, jo gaiss ir silts un saule silda, bet nav arī pārmērīgi karsts, tā pat piekrasti jau pametuši tūristu pūļi. 

Mēs Melnkalnē 2019. gadā. Foto: Uldis Laganovskis

Mūsu plāns ir apmeklēt dažādas Melnkalnes vietas un aplūkot valsti no SUP dēļa, interesantākajās vietās arī piestājot krastā. Lai piedzīvojumu padarītu dažādāku, dosimies arī MTB velo braucienā, izbaudīsim vietējo kultūru, varēsim nogaršot Melnkalnes ēdienus, un rītu sākt ar sportiskām aktivitātēm, kā arī dosimies pastaigās gar jūru vai kalnos.

Pievienoties SUP piedzīvojumā mums vari laikā no 26.09.2020. līdz 03.10.2020.

Melnkalnē pavadīsim sešas pilnas aktīvas dienas! Katru dienu būs iespēja sākt ar vieglu sporta nodarbību, kurai sekos gardas brokastis. Ap pulkstens 10:00 dosimies uz kādu no SUP maršrutiem. Maršrutus izvēlēsimies tā, lai tos pielāgotu gaidāmajiem laika apstākļiem, viļņiem un vēja virzienam. Mums rūp, lai skaistos maršrutus varam izbaudīt pilnībā!

Pusdienas mums būs līdzi un paēdīsim piestājot uz kādas salas, klints pakājē vai skaistā fjorda klinšu ieskautā zvejnieku ciematiņā. Tā kā Melnkalnē būsim vairākas dienas, tad kādā no dienām SUP airēšanu aizstāsim ar interesantu MTB braucienu gar fjorda piekrasti, lai ieskatītos arī dziļāk iekšzemē.

Savukārt katru vakaru mēs piedāvāsim citu atpūtas iespēju – kopā apmeklēsim tuvējās pilsētas, kā piemēram Kotoru, Tivatu, Budvu, kopīgi gatavosim mājas pagalmā gardas vakariņas vai dosimies saulrieta piknikā.

Te vari iepazīties ar dažiem no plānotajiem SUP maršrutiem:

 • Tivata – neliela ostas pilsēta, kuras ostā novietotas luksus jahtas un peldlīdzekļi, taču līdzās ekstarvagantajai un greznajai piekrastei var sajustu Melnkalnes kontrastus, jo netālu no grezniem restorāniem var paēst sātīgas pusdienas par pusotru eiro, baudot Kotoras līča ainavas.
 • Gospa od Skrpjela jeb Akmens dāma. Melnkalnes slavenākā baznīca uz salas un apmeklētākais atsevišķais tūrisma objekts. Leģenda vēsta, ka šeit atrastā Dievmātes ikona ir izdziedinājusi slimu zvejnieku. Tam par godu vairāku desmitu gadu garumā garām braucošie kuģotāji šajā vietā meta akmeņus un vēlāk uz salas par godu dziedināšanai uzcēla baznīcu.
 • Budva – sena pilsēta ar plašu un lieliski saglabājušos vecpilsētu ar tīrām un gludām akmens ieliņās, seniem mūriem, baznīcām, kafejnīcām un veikaliņiem.No šīs senās pilsētas paveras skats uz Sveti Nikola salu, līdz kurai var ērti aizairēties ar SUP dēļiem. Sala pazīstama ar saviem iespaidīgajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem. Pati sala veidota no augstām klintīm, kas nedaudz atgādina kārtainu kūku, kas šķībi nokritusi jūras krastā. Salas ziemeļu galā kā milzīgi torņi no jūras izslejas iespaidīgi klinšu stabi.
 • Kotora – pilsēta, kas dibināta 5. gadsimtā pirms Kristus un gadsimtiem ilgi bijusi svarīgs tirdzniecības punkts. Tā ir pamatīgi nocietināta un vēl šodien redzams kā tās varenie mūri stiepjas no jūras krasta augšā kalnos. Kotoras līcis ir noslēgtākā Adrijas jūras daļa un to mēdz dēvēt arī par Eiropas dienvidu fjordu. Vecpilsēta arī šodien ir labi saglabājusies, un  pilsētas simbols ir kaķi, kas patiešām šajā senajā pilsētā sastopami ikkatrā ielā.
 • Gospa od Milo sala Kotoras līcī, kas atgādina cietoksni ar augstiem mūra žogiem un skaistu akmens baznīcas torni centrā. Sala ir aptuveni 150 metrus gara un 80 metrus plata, un tajā nekas nelicina par 21.gadsimtu – viss, sākot no baznīcas un dažām ēkām, līdz nelielajai laivu piestātnei, veidots no dzeltenbrūniem un pelēkiem akmeņiem. Pa ceļam būs iespējams lūkoties uz Solilas dabas parku, kas aprakstos minēta kā viena no lielākajām Eiropas putnu ligzdošanas vieta, kā arī aplūkot un aplūkot Sveti Marko salu.
 •  Luštica pussala Adrijas jūrā. Supojot redzams, kā  jūra ieskauj augstas klintis, kas sevī slēpj lielāko dārgumu- Blue Cave. Ala, kurā ieairējot uz SUP dēļa sajūties kā milzu dabiskā koncertzālē. Zilās alas nosaukums tai dots nepārprotami zilā toņā dēļ, ko ala iegūst no saules atstarotās gaismas dzidrajā Adrijas jūras ūdenī.
 • Rijeka Crnojevica upe, kas ieplūst Skadara ezerā, viens no iespaidīgākajiem neskartās dabas rezervātiem Eiropā. Ceļš uz rezervātu ved pa šauriem serpentīna ceļiem, ar elpu aizraujošiem skats uz zaļo un neskarto ielejas dabu. Šajā maŗsrutā var atklāt pavisam citu Melnkalni, kur upe plūst caur ūdensrožu lapu laukiem, kas tālāk pārvēršas iespaidīgās peldošo ezerriekstu pļavās.

No šiem un citiem maršrutiem izvēlēsimies skaistākos, ko vējš un laika apstākļi mums ļaus. Tā, lai reizē arī noķertu daudz saules starus un vējš mums pūstu mugurā.

Ja kādu dienu nevēlēsies doties grupas braucienā, Tev būs pieejams SUP inventārs arī individuālai lietošanai. Tāpat vajadzības gadījumā mēs Tev ieteiksim interesantākās kalnu takas pārgājienam, labākos MTB velomaršrutus, skaistākās pilsētas un ciemus, ko apskatīt, un citas aizraujošas aktivitātes.

Un, protams, rūpēsimies par skaistām bildēm katrā ezerā, velobraucienā vai pārgājienā!

Cenā iekļauts:

 • Apmešanās ērtā viesu namā ar baseinu;
 • Brokastis un pusdienas Melnkalnē (pusdienas sagatavotas līdzi ņemšanai SUP braucienos un citās aktivitātes);
 • Transports uz un no grupas SUP aktivitātēm, MTB un Hiking piedzīvojumiem;
 • MTB brauciena inventārs;
 • Red Paddle Co lieliskais SUP dēlis, airis, ūdens drošs mantu maiss, drošības veste;
 • SUP apmācība, SUP instruktors visu brauciena laiku;
 • SUP braucieni Melnkalnes ezeros, upēs un jūrā gida/instruktora pavadībā;
 • SUP inventāra nogādāšana un savākšana pirms un pēc SUP braucieniem;
 • Iepriekš vienojoties transfērs no/uz tuvējām lidostām – ērtākie lidojumi šobrīd uz Dubrovnik (DBV) lidostu;
 • Atsaucīgi organizatori, kas ieteiks tuvākās izklaides un atpūtas vietas, veikalus, kalnu takas u.c.;
 • SUP BBQ vakars mūsu mājvietā. 

Nokļūšana:

 • Ja plāno uz pasākuma vietu doties ar savu auto un auto ir brīvas vietas, varam palīdzēt Tev atrast līdzbraucējus. Kopā būs lētāk un videi draudzīgāk;
 • Kad pieteiksies, sazināsimies ar Tevi un palīdzēsim izvēlēties ērtākos lidojumus.
 • Iepriekš vienojoties, varam piedāvāt vietu arī organizatoru busiņā uz un no Melnkalnes.

Pašam jāparūpējas par:

 • vakariņām un uzkodām;
 • apdrošināšanu;
 • izdevumiem ārpus organziatoru nodrošinātajām aktivitātēm.

Biedrības “RedPaddleCo SUP airēšanas klubs” Melnkalnes piedzīvojuma cena ir 950 euro.

Pieteikšanās aizpildot anketu: https://forms.gle/3YYcBatFMsZyBn69A

Droši raksti mums vai zvani un jautā, ja kas neskaidrs:

Ansis – [email protected] +371 29618236

Jurģis – [email protected] +371 2 9586294

Pasākumu organizē Red Paddle Co SUP airēšanas klubs.

Atsauksmes:

Iepirkumu grozs