2019. gada SUP notikumu apskats

Kad sākām domāt, ko šogad esam paveikušu, kur bijuši, cik daudz noairējuši, sapratām, ka arī mums sanāk gada notikumu TOPS. 2019. gadā SUPFIT.LV komanda un draugi paveikuši un piedzīvojuši gan unikālus notikumus, gan aizsākuši jaunas tradīcijas un piedzīvojums, ko turpināsim 2020-tajā!

Un lūk, te būs mūsu 2019. gada TOPS:

  1. Latvijas uzvaras Pasaules čempionātā

Jau trešo gadu Latvijas komandas piedalījās Dragon World Championships, bet šogad pirmo reizi mūsējie kāpa uz goda pjedestāla. Turklāt divas komandas! Zeltu jaukto komandu konkurencē izcīnija “Dragonfly” – Dace Damberga, Māris Galenieks juniors, Kārlis Polāns un Rita Ivanova. Bet bronzas medaļas vīriešu konkurencē “Wet Turtles” – Ansis Dobelis, Normunds Barinovs, Māris Galenieks un Ansis Īvāns. “Dragon” ir gandrīz septiņus metrus garš SUP dēlis, uz kura vienā rindā izvietojas četri braucēji. 2019. gada 15. un 16. jūnijā notika jau trešais pasaules čempionāts šajā sporta veidā – šoreiz Ansī Alpu ezerā.

2. Melnkalnes atklāšana

Aizvadītās vasaras vidū mums ziņu atsūtīja Anna Indričāne – teica, ka strādājot par SUP instruktori Melnkalnē un tā esot brīnišķīga vieta SUP piedzīvojumiem. Mums vajagot ieplānot un aizbraukt tur nākamajā vasarā. Mēs apdomājāmies un, ja jau vieta esot tik laba,  nolēmām neatlikt to uz nākamo vasaru un kopā ar aizrautīgiem SUP airētājiem Melnkalnē bijām jau oktobrī un pavadījām tur vairāk kā nedēļu. Pārsteidza siltā oktobra vasara, neskartā daba, zilais ūdens un melnie kalni. Bija tik labi, ka pavasarī braucam atkal un Tu vari pieteikties braukt ar mums.

3. Ballīte Vaidavā

Jau ceturto gadu pirmajā augusta nedēļas nogalē visus SUP draugus aicinājām uz brīnišķīgo pludmali Vaidavas ezera krastā. Divas dienas baudījām “SUP Festu”, kura ietvaros sacentāmies, iepazinām SUP orientēšanos un SUP fitnesu, braucām šķēršļu trasīti, peldējāmies un klausījāmies dzīvo mūziku… Pirmo reizi festivāla ietvaros notika arī Latvijas atklātais SUP čempionāts tehniskajā distancē, ko organizēja Latvijas Sērfošanas un SUP federācijas (LSSF). Latvijas SUP notikumu kalendārs vairs nav iedomājams bez SUP festa Vaidavā. Un SUP fests Vaidavā nebūtu iespējams bez mūsu draugiem Vaidavežiem!

4. SUP sastrēgums Rīgā

Jūlijā Rīgā notika trešais saulrieta SUP burziņš. Vairāk kā 100 airētāji uz SUP dēļiem devās viļņainajā Daugavā un pilsētas kanālā. Šī noteikti bija daudzskaitlīgākā SUP ballīte Latvijā un tādu varam sarīkot tikai kopā ar mūs draugiem no piedzīvojumu organizācijas Lūzumpunkts.

5. Viņi kļūst arvien vairāk

Ziemassvētku SUP brauciens – jau ceturto gadu mums Ziemassvētku vecīšiem un viņu sabiedrotajiem nācās aizlienēt SUP dēļus. Ja sniegs un ledus ar katru gadu kļūst mazāk, tad Ziemassvētku vecīši paliek vairāk un vairāk.

6. Vienlaikus liels un mazs

2019. gadā pie pircējiem nonāca Red Paddle Co Compact 9’6” SUP dēlis. Daudzi eksperti to nodēvēja par aizvadītā gada nozīmīgāko inovāciju SUP pasaulē. Compact 9’6” ir klasiska izmēra SUP dēlis, kas salocīts ir 2 reizes mazāks un būtiski vieglāks par klasisku SUP dēli. Rolandam Melbārdim to pat šovasar izdevās paņemt Ryanair rokas bagāžā! Red Paddle Co atkal apliecināja, ka spēj pāresteigt ar inovācijām un kvalitāti. Tādēļ arī mēs izvēlamies Red Paddle Co!

7. Ne jau slēpot Alpos

Bijām Alpos – nevis slēpot, bet SUPot! Iespaidīgi skati, skaisti austriešu ciemati kalnu pakājēs līdzās ezeriem, dzidri zils ūdens, ūdenskritumi… agrāk Alpi neasociējās ar iespēju SUPot. Bet bijām tur jau otro gadu un nākamvasar brauksim atkal – starp citu, izskatās, ka sagaidīsim tur vasaras saulgriežus un aicināsim Tevi mums pievienoties.

8. Saldējums

SUP braucienos dalībniekus nereti pārsteidzam ar ceptiem banāniem vai arbūzu. Red Original šogad pārdošanā laida aukstuma somu un tautā runāja, ka tā esot neticami laba. Nolēmām pārbaudīt – SUP braucienā pa Gauju paņēmām līdzi saldējumu. Dienas vidū, karstākajos saules staros, pārsteigti bijām ne vien mēs, bet arī pasākuma dalībnieki. Visi ēdām labi saglabājušos un stingru saldējumu!

9. Robežšķērsošana

Pirmo reizi šķērsojām valsts robežu airējot ar SUP dēli un dokumentus mums neviens nepārbaudīja.  Divu dienu SUP braucienu pa Bārtas upi sākām Lietuvā, bet nākamajā dienā finišējām Nīcā. Starp citu, ja esat tajā pusē un meklējat naktsmītni, no sirds varam rekomenmdēt atpūtas bāzi “Ods”.

10. Pie mums siltumā

Latvijā pat vasarā gadās vēsākas dienas. Un mums pašiem katru gadu dikti kārojas SUP sezonu sākt agrāk un turpināt cik tik ilgi var. Te nu mums šogad nāca talkā vēl viens jaunums no Red Original – siltā pārģērbšanās jaka. Ir tepat Latvijā pārbaudīts – ar jaku ieejot dušā, ūdeni cauri nelaiž. Un nu jau to lieto ne vien pirms un pēc āra sporta aktivitātēm, bet redzēts, ka dodas uz skolu un uzvelk arī parastā darba dienā. Mūs un draugus tā šogad sasildīja!

Iepirkumu grozs