5 pastaigu vietas ar bērnu ratiem Rīgā un tās tuvumā

Pastaigas svaigā gaisā ir populārs veids, kā izkustēties un parūpēties par savu veselību, un labsajūtu. Lai arī mazi bērni ievieš korekcijas ikdienas paradumos, nevajag sev un mazulim laupīt svaiga gaisa sniegto labsajūtu. Tāpēc te uzskaitām dažas tuvas pastaigu vietas no savas pieredzes, kur došanos dabā iespējams viegli apvienot ar ratu pastaigu. Mēs gan runājam par ratiem ar samērā lieliem vai pumpējamiem riteņiem, paši mazākie asfaltam paredzētie ritenīši arī gludai meža takai var izrādīties nepiemēroti.

Līdumu karjers

Līdumu karjers Olaines pusē ir jauka pastaigu, pikniku un sezonā arī brīnišķīga peldēšanas vieta tikai 30 kilometru attālumā no Rīgas. Ap ūdenstilpni apkārt vijas aptuveni trīs kilometrus garš maršruts – vietām tā ir ratiem piemērota taka, bet vietām koka laipa gar ūdens malu.

Koordinātes

Līdumu karjers. Foto: Olaine.lv

Apkārt unikālajam dzidrūdens ezeram Ummim

Ummis ir unikāls un aizsargājams ezers, tā vērtība ir ne vien ainaviski skati, bet arī tā izteikti dzidrais ūdens. 25 hektāru lielajā meža ezerā aug arī aizsargājamie peldošie ezerrieksti. Bet ap neparasto ūdenstilpni, baudot dabas skaistumu, var apiet aptuveni trīs kilometrus garu apli pa meža takām. Jāatceras, ka ezers atrodas dabas liegumā, pie tā nedrīkst celt teltis un kurināt ugunskurus, bet vasarās, lai saglabātu tā unikālo skaidro ūdeni, Ummī ir aizliegts peldēties – baudīsim dabu ar acīm un plaušām.

Koordinātes: te var atstāt auto

Ezers

Dabas parks Piejūra. Ummja ezers. Foto: Andris Soms

Mangaļsalas pastaigu vietas un dabas taka

Mangaļsala piedāvā dažādas maršruta iespējas, gan pa takām, gan koka laipām, gan pa meža ceļu un asfaltu. Distanci var variēt pēc vēlmēm. Daba Mangaļsalā mijas ar militārā mantojuma objektiem. Tradicionāls maršruts ir gājiens uz Mangaļsalas molu, ko var izdarīt pilnībā pa asfaltētu celiņu. Tāpat no autostāvvietas pie 24. autobusa galapunkta var doties pa labiekārtoto veselības taku līdz pat jūrai. Atstājot auto stāvlaukumā uzreiz pēc Vecdaugavas šķērsošanas, pa citu laipu un takām var doties garākā gājienā uz jūru, vai pa ceļu cauri mežam uz Mola pusi, kā arī dažādas citas maršrutu variācijas, izmantojot takas vai pat liedagu, ja rati to atļauj.

Stāvvieta 1

Stāvvieta 2

Mols

Veselības pastaigu taka

Mangaļsalas dabas taka. Foto mapeirons.eu

Promenāde uz jūru Carnikavā

Šī vienā virzienā divus kilometrus garā cietā seguma taka būs piemērota jebkura tipa bērnu ratiem vai bērnu velosipēdiem. Pa to caur dabas parku “Piejūra” nonāksiet jūras krastā, kur kāpās betona plākšņu segumu nomaina koka laipa.

Koordinātes

Carnikavas promenāde. Foto la.lv

Pastaigu vietas gar Ragakāpu

Jūrmala ir iecienīta pastaigu vieta, bet arī te ir nostūris, kur izbaudīt pirmatnēju dabu, kad kūrorta villas un apbūve ir apnikusi. Ragakāpas dabas parks ir skaists Jūrmalas stūrītis tālāk no apbūvētās teritorijas. Te arī iespēja pa meža takām nokļūt līdz jūrai un Lielupes ietekai, kā arī paralēli liedagam doties Bulduru virzienā. Ejot ar ratiem, nav ieteicams izvēlēties koka laipu pa kāpas kaupri, jo tā vietām pāriet kāpnēs. Ragakāpas parkā apskatāms arī Jūrmalas Brīvdabas muzejs.

Stāvvieta

Muzejs

Pastaiga Ragakāpas dabas parkā. Foto Uldis Laganovskis

Dodoties pastaigā, neaizmirsti līdzi paņemt dzeramo. Tam lieliski noderēs Red Original termopudeles, kurās līdzi var paņemt gan ūdeni, gan siltu kafiju vai tēju un pat pastaigas noslēgumā dzēriens būs silts. Arī labs un kvaliatīvs apģērbs ļaus izbaudīt pastaigas – vēsākā laikā Red Original EVO mētelis ir neaizvietojams sabiedrotais. Tas ir ļoti slits, nelaiž cauri vēju un pat stiprā lietū tā valkātājs paliks sauss. Stumjot bērnu ratiņus, ļoti ērta būs Red Original virsjaka – tās pagarinātā muguras daļa un garākās piedurknes liks justies ērti un komfortabli.

Iepirkumu grozs